Our Blog

Coco Chevrolet, Cadillac, Chrysler in Cuba

cuba-carCzy zawsze myśleliście, że zabytkowe modele Chevroleta, Cadillaca czy Chryslera  można oglądać tylko w muzeum lub na zlotach pasjonatów? Te oldschoolowe samochody wciąż stanowią główny środek komunikacji w mieście kontrastów – Hawanie.
Pod panowaniem Flugencio Batisy (1940-44) Kuba stała się celem amerykańskich podróży, centrum rozrywki i niekończącej się zabawy. Po wybuchu rewolucji porzucone samochody przeszły w posiadanie Kubańczyków i służą im niezawodnie do dzisiaj. Żywe muzeum motoryzacji? Dla Kubańczyków to jednak jedyna szansa na posiadanie własnego pojazdu. Gdy Fidel Castro przejął władzę import nowych aut z USA został całkowicie zablokowany. Obecnie aby kupić samochód niezbędny jest list autoryzacyjny z podpisem wiceprezydenta Rady Ministrów, poprzedzony wieloletnim procesem weryfikacyjnym. Tylko osoby zasłużone dla partii mą pozwolić sobie na taki luksus.
Na Kubie działa też tak zwana cocotaxi, która wywołuje natychmiastowy uśmiech na twarzy każdego turysty.

coco+taxi

Aby poczuć ten niepowtarzalny klimat Hawany nie pozostaje nic innego jak wsiąść w samolot i rozpocząć niezwykłą podróż w czasie.

107763964_9f56d1b8c3_o

Katarzyna Kamińska
Zespół Coco Caribe ©

Comments ( 0 )

    Leave A Comment

    Your email address will not be published. Required fields are marked *